top of page

Hakkımızda

NBMX5621.JPG

Nesillerdir Ege Bölgesinin verimli topraklarında zeytincilik yapan ailemizin tecrübesini mühendislik ve sağlık sektöründe edindiğimiz akademik bilgi birikimimizle harmanlayıp kusursuz zeytinyağına ulaşmak için yola çıktık. Yaşlı dünyanın, kirlenen beslenme düzenine inat, her gün oluşan ve vücudumuza zarar veren serbest radikalleri kararlı hale getiren antioksidan özellikli Polifenol’ün peşinden koştuk. Yaşam kalitesini arttırmak, yaşlanan dünyada her daim genç kalabilmek gayesinde olan dostlarımıza, kendi çocuklarımıza sunduğumuz kadar sağlıklı bir zeytinyağı sunmak istedik. 

SBYU2189.JPG

Zeytinyağının dinlerde, pozitif bilimlerde ve mitolojide gördüğü değeri en üst düzeyde haketmesi için erken hasat, soğuk sıkım, fenolik bileşenlerden zengin olanını elde etmek arzusuyla olanca gücümüzle çalıştık.

XHXJ4770.JPG

Yaldız ailesi olarak Manisa’nın Saruhanlı ilçesinin Gökçeköy Kasabası ve çevresinde yüzlerce zeytin ağacımızla birebir ilgilendik. Toprağımızı ziraat mühendislerimizin analizine sunduk ve en etkili bakımı sağlamak için her adımımızda profesyonel yardım aldık.  Mühendislik alanında uzman, doktoralı ekibimizle ürün prosesinde en verimli, en etkili metodları uyguladık. Sağlık alanında uzman doktorlarımızla en yüksek yararlanımı sağlamanın yollarını konuştuk. Biyokimya uzmanlarımızla besin değerleri üzerinden tek tek geçtik. Kimyagerlerimizle ürün analizlerimizi yaptık. Gıda mühendislerimizden paketleme, stoklama ve sunum konularını en ince detayıyla öğrendik. 

WLYO1426.JPG

Eylül- Kasım ayları arasında dalından düşmemiş, meyvemsiliğini üzerinde en güzel şekilde taşıyan tazecik yeşil zeytinlerimizi sabahın ilk ışıklarında tek tek topladık. 4 saat içerisinde sıkım tesisimize ulaştırdık. El değmeden son teknoloji ile donanmış makinalarla yıkadık, kırdık, 26 C de sıktık. Besin değeri ve kimyasal analizimizi yaptırdık. Polifenolden zengin, oleik asit miktarı 100 miligram zeytin yağında 0.3 miligram, acılığı, yakıcılığı ideal ve üzerine çam aroması sinen meyvemsiliğiyle zeytinyağımızı  göz bile değmeden şişeledik, el değmeden kapak ve kapşon uygulamasını yaptık. Her aşamasını özenle tamamladığımız ürünümüzü en uygun koruma önlemleri ile sizlere kargo aracılığı ile ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz. 

bottom of page